SINGLE POST

نکات شارژ کپسول آتش نشانی

همه ی افراد باید در محل کار و یا زندگی خود کپسول آتش نشانی داشته و طرز استفاده از آن را بدانند. همچنین آگاهی نسبت به زمان شارژ اهمیت زیادی دارد بخصوص اقدام به شارژ پس از استفاده از کپسول آتش نشانی ضرورت دارد. زیرا ممکن است پس از آن حادثه ای رخ دهد و شما نیاز به کپسول داشته باشید.

با توجه به نوع حریق کپسول های آتش نشانی متفاوتی نیز وجود دارند در نتیجه طرز شارژ نمودن هر کدام نیز متفاوت وهزینه ی شارژ آن ها تفاوت دارد.شما می توانید لیست قیمت ها که همان قیمت اتحادیه می باشد در سایت مشاهده نمایید.

نحوه شارژ کپسول آتش نشانی؟

برای شارژ کپسول آتش نشانی نیاز است ابتدا بدانید مدل کسپول آتش نشانی شما چیست و مواد باقی مانده داخل آن را خالی کنید و با مواد مناسب کپسول آتش نشانی خود را دوباره پر نمایید که برای این کار نیاز به یک سری ابزارهای تخصصی دارید مثل پمپ باد و غیره که هزینه آن برای شارژ چند عدد کپسول آتش نشانی در ساختمان بسیار بالاست درنتیجه پیشنهاد نی شود که این کا را به افراد متخصص با تجربه بسپارید گروه امداد ۱۲۵ در کمترین زمان شارژ کپسول های آتش نشانی شما را همراه با تست های لازم انجام می دهد.

لازم است بدانید:

  1. بلافاصله بعد از اینکه از کپسول های اتش نشانی خود استفاده نمودید آنها را شارژ کنید. احتیاط بهترین کار است.
  2. بهتر است در فواصل منظم مثلا شش ماه یک بار کپسول های آتش نشانی خود را کنترل کنید تا اگراز زمان آخرین شارژیک سال گذشته بود آنها را تخلیه و پر نمایید یا در صورت نیاز اگر ایراد فنی یا مکانیکی برای آنها ایجاد شده آنها را برطرف نمایید.
  3. قیمت شارژ کپسول آتش نشانی با توجه به نوع کپسول آتش نشانی و وزن کپسول خاموش کننده تعیین می شود و باید مطابق قیمت های اتحادیه باشد.
  4. هر مدت یکبار باید وسایل و تجهیزات کپسول را بازرسی نمود.
  5. هر بار که می خواهید شارژ کپسول آتشنشانی را انجام دهید بهتر است کاملا آن را تخلیه کنید تمیز کنید و بعد آن را شارژ نمایید به این روش در واقع شما همیشه کپسول های آتش نشانی آماده دارید که می توانید از آنها در هنگام حریق استفاده کنید. بنابراین زمان تعویض مواد کپسول آتش نشانی بعد از استفاده یا به صورت سالانه می باشد. البته کپسول های بیوورسال از این امر مستثنی است و در صورت عدم استفاده می تواند هر ۵ سال یکبار شارژ شوند.

بازرسی ماهانه

شما باید بتوانید کلیه سیستم ها و تجهیزات آتش نشانی را موجود در محیط کار خود را به صورت ماهانه بازرسی نمایید . در بازرسی های ماهانه لازم است. برای دستگاه هایی که مانومتر دارند می بایست به عقربه توجه کنید که چه چیز را نشان می دهد و برای نوع پودری نیز سروته کردن کپسول جهت جلوگیری از کلوخه شدن اجباری می باشد .وضعبت بدنه، محل نصب به دیوار، و اجزای کپسول مانند شیر اهرم و و سرلوله و شیلنگ برای جلوگیری از عدم لانه گزینی حشرات می بایست حتما مورد بررسی قرار گیرند

زمان شارژ کپسول آتش نشانی CO2

شارژ کپسول آتش نشانی CO2 نیز هر یک سال یک بار است زیرا ممکن فشار گاز داخل آن به مرور زمان کاهش یابد.

یکی از مشکلاتی که امروزه هنگام آتش سوزی اتفاق می افتد ناکار آمد بودن کپسول های آتش نشانی حاضر در محل می باشد. زیرا ممکن است کپسول های آتش نشانی به درستی نگهداری نشوند. اگر شما به مقدار کمی نیز از کپسول آتش نشانی استفاده کرده اید مجددا آن را باید شارژ نمایید تا هنگام نیاز از کارائی بالایی برخوردار باشد. بنابراین اگر کپسول های آتش نشانی به موقع شارژ نشوند هنگام استفاده مجدد مواد درون سیلندر با فشار کمی به بیرون هدایت می شود و نمی تواند آتش را مهار کند.

تاریخ مصرف کپسول آتش نشانی

تاریخ مصرف کپسول آتش نشانی در همه انواع کپسول ها یکسان نیست.علاوه بر آن گاهی اوقات شما نمی دانید که کپسول را کی خریداری کرده اید.پس بهتر است با روش های شناسایی مشکل در کپسول آتش نشانی آشنا شوید. روش های متعددی برای این کار وجود دارد که بهترین آنها توجه به عقربه فشارسنج است.هم چنین تست ظاهر فیزیکی بسیار با اهمیت است. نباید روی بدنه کپسول ترک یا شکستگی وجود داشته باشد. ولی دقیق ترین و مطمئن ترین روش زمانی که از تاریخ مصرف کپسول آتش نشانی خود مطمئن نیستید، شارژ مجدد کپسول آتش نشانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

NEWS & BLOGS

Our Latest News

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus,
 luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

آموزش
admin

سیستم خاموش کننده آیروسل

یکی از انواع سیستم های اطفای حریق گازی، سیستم های خاموش کننده آیروسل اند که متشکل از ذرات ریز و مواد گازی هستند و این

Read More »
آموزش
admin

شستی اعلام حریق

پس از این که دتکتورها عواملی مانند دود، گرما و نور که می توانند نشان دهنده آتش سوزی باشند، گزارش اعلام حریق به مراکز سیگنال

Read More »
آموزش
admin

هیدرانت آتش نشانی

در کلان شهرها برای ایمنی در برابر آتش و جلوگیری از بوجود آمدن بحران های احتمالی آتش سوزی از شیرها یا همان هیدرانت آتش نشانی

Read More »